Tak jsme ho konečně dopracovali! Řeč je o kompletním programu Týdne AI v Královéhradeckém kraji. Téma umělé inteligence se zdá být stále naléhavějším a odborníci, kteří se tématem zabývají a zvládají dobře držet krok s mimořádně rychlým vývojem této oblasti, jsou mimořádně vytíženi. Ale máme je!
Program celého týdne jsme se snažili přizpůsobit pro učitele i pro veřejnost. Na své si tedy přijdou nejen pedagogové, kteří si budou moct například s Jiřím Tauferem vyzkoušet, jak AI může pomáhat při výuce uměleckých předmětů. Budete moct diskutovat i s Ondřejem Štefflem například o tom, jak AI pomáhá při výuce na SCIO školách.
Většina akcí však bude pro každého. Možná budete při přednášce Petra Koubského překvapeni, jak AI využívají novináři. Nebo vás zaujme to, jak AI funguje ve všem nám dobře známých programech Word, Power point či Excel. Slíbit vám můžeme i představení různých triků, které představí Karel Klatovský z Microsoftu. Na několika praktických workshopech se zase můžete například naučit, jak vygenerovat správně obrázek.
Koho zajímá, kde se umělá inteligence vzala a jak funguje, může se odpověď dozvědět na přednášce s Václavem Maněnou. Nebo to, jak nás uměla inteligence obklopuje prakticky na každém kroku, se dozvíte od kolegů z PRG.AI.
Říká se, že kolébkou vědění je filozofie, proto i ona má významné místo v diskuzích o různých aspektech umělé inteligence. Mohou stroje myslet jako lidé? Jak můžeme pojmu „umělá inteligence“ v kontextu člověka vlastně porozumět? O tom budou hovořit prof. Jaroslav Peregrin a Dr. David Černý.
Již podruhé se v pátek a v sobotu potkáme na Víkendové škole AI, na které si vyzkoušíte praktické využití AI v hodinách či při vašich přípravách. Na zajímavých přednáškách se dozvíte řadu novinek z oblasti AI, ať již z jejího fungování, nebo z oblasti kyberbezpečnosti a etiky. Těšit se můžete opět na Petra Koubského, nebo Kamila Kopeckého či Ondřeje Šteffla s Ondřejem Lněničkou.
Všechny informace i možnost REGISTRACE naleznete ZDE.