Závodníci Lepařova gymnázia reprezentovali kraj na Prague International Marathon

Lepařovo gymnázium reprezentovalo náš kraj na pražském maratonu. Po vítězství v krajském kole postoupilo Lepařovo gymnázium do republikového finále. To se koná tradičně jako součást Prague International Marathon. A díky maximálnímu úsilí všech členů štafety vybojovali 10. místo v konkurenci pětadvaceti škol z celé republiky.
10.místo pro gymnázium Jičín

Lepařovo gymnázium reprezentovalo náš kraj na pražském maratonu. Po vítězství v krajském kole postoupilo Lepařovo gymnázium do republikového finále. To se koná tradičně jako součást Prague International Marathon. Je to unikátní příležitost proběhnout se historickým jádrem Prahy a být součástí sedmitisícového startovního pole. Stejně jako při krajském kole i zde zdolává maratonskou vzdálenost deset studentů štafetovým způsobem (sedm chlapců a tři dívky).
Studentská výprava byla oproti krajskému kolu částečně pozměněna (z důvodu klubových reprezentací), a proto i cíle byly skromné. Ale nakonec se je podařilo překonat a díky maximálnímu úsilí všech členů štafety vybojovali 10. místo v konkurenci pětadvaceti škol z celé republiky, a to včetně sportovních gymnázií (zvítězilo Sportovní gymnázium Jilemnice). Časomíra se pro jičínské gymnázium zastavila na hodnotě 2 hodiny 46 minut a 14 sekund.
Odměnou pro závodníky byla památeční trička, medaile a především jedinečný běžecký zážitek a radost z pěkného umístění. O tento úspěch se zasloužili: Dominik Kvitský, Jáchym Krabec, Veronika Suchardová, Jiří Čech, Elena Brožková, Jakub Šimáček, Josefa Špačková, Adam Florian, Michal Viták a Štěpán Socha. Již teď se závodníci těší na maratonský podnik v roce 2024 a snad také na kvalitní startovní pole při semifinálovém maratonu v rámci Královéhradeckého kraje.