Studentka Gymnázia Boženy Němcové Soňa Kleinerová přináší ostatním studentům ale i pedagogům inspiraci, jak se rozvíjet i mimo školní prostředí. Projekt KAMDU nabízí velké množství praktických workshopů, díky nimž mohou studenti rozvíjet své zájmy a získávat tak nezbytné praktické dovednosti. Tato zkušenost může být dobrým prostředkem k nalezení svých silných stránek a také konkrétní praxí pro volbu své životní i pracovní cesty. Přečtete si, co k projektu píše přímo Soňa.
Jako studentka střední školy jsem se zajímala o svůj osobní rozvoj mimo školní prostředí. Různá témata mě fascinovala, od umění řečnictví a fungování mozku po provoz galerií. Představa, že bych našla místo, kde bych mohla prozkoumat tyto odlišné oblasti, mi připadala nereálná. Nicméně, objevila jsem Kamdu.
Když jsem poprvé zaslechla o Kamdu, tehdy ještě jako Kudykampus, byla jsem nadšená. Díky události Středoškolák roku jsem získala poukázku na jeden z workshopů, které Kamdu nabízí. Přihlásila se a začala se těšit.
Workshopy se obvykle konají v prostředí coworkingových center s omezeným počtem účastníků, obvykle do 15 osob. Každý workshop je veden zkušeným lektorem specializujícím se na danou oblast a trvá 3-4 hodiny.
Nyní byste se možná mohli ptát, kde je háček. Nicméně, opravdu žádný není. Mým jediným úkolem je dostat se z Hradce Králové do Prahy, což je snadné, a finančně to též není náročné. Při registraci se sice platí 500 Kč, ale po účasti na workshopu se 300 Kč vrátí, což je velmi fér.
Jsem nadšená z Kamdu workshopů. Díky nim jsem na jeden den získala zkušenost kurátorky v Galerii Kunsthalle, zdokonalila jsem svůj body language a umění mluvit s Petrem Vojnarem, a nasbírala jsem cenné poznatky o efektivním učení od Václava Strnadela. Za ten rok, co znám Kamdu, jsem se naučila mnoho nového a inspirujícího.
Autor: Soňa Kleinerová